Homosexualita zvierat, LGBT komunity v ríši fauny
Bulvárna erotika

LGBT komunity zvieracích druhov – alebo bola raz jedna teplá vážka

Pred časom sme si dovolili vytiahnuť tému, ktorá bola tabu viac ako sto rokov (!): tému prostitúcie medzi zvieratami. Dnes pokračujeme námetom podobne milým a zábavným, ktorým je homosexualita zvierat. Blog nebude o tom, ČI homosexuálne správanie vo faune existuje – ale o tom, medzi ktorými druhmi konkrétne SA TO DEJE a PREČO.

Homosexualita zvierat je nespochybniteľným faktom

Jej existenciou sa zapodieva hromada absolútne serióznych vedeckých štúdií a kapacít po stránke výskumníkov aj po stránke inštitúcií. Nejde o žiadnu liberálnu propagandu, ale o holý (ha) fakt podobne ako v prípade zvieracej prostitúcie. Na kopu prác z tejto oblasti odkazuje napr. článok na wikipedii.

„Zoznam zvieracích druhov s homosexuálnym správaním“

zverejnila tiež wikipedia presne pod týmto názvom – v angličtine, samozrejme. Zaujímavé je skôr zamyslenie sa nad tým, prečo. Prečo vôbec niečo ako homosexualita zvierat existuje.

O tom, že takéto správanie akéhokoľvek živočíšneho druhu (zvierat či človeka) nezapadá do konzervatívnej kresťanskej náuky niet pochýb. Lenže

homosexualita zvierat zdanlivo nekorešponduje ani s evolučnou teóriou

o vývoji druhov. Pri ľuďoch sa homosexuálne správanie ešte ako-tak dá „ospravedlniť“ tým, že nám, ľuďom prosto jebe a nevieme čo od dobroty. Ale prečo zvieratá robia niečo, čo je (pre ne) vlastne úplne absurdné?

Podľa Darwina by mal prirodzený výber eliminovať/mazať práve tie črty, ktoré zabraňujú reprodukčnému úspechu živočíšnych druhov. No a je pomerne logické, že kopulácia medzi jedincami rovnakého pohlavia sotva môže nejaký druh niekam posunúť. Napriek tomu tento fenomén veselo prekvitá.

Najrozšírenejšia je homosexualita zvierat medzi hmyzom

Existuje istý druh vážky, v ktorého populácii sa zábavkám s rovnakým pohlavím venuje až viac ako 40 % populácie…! Štyridsať, nie symbolické štyri ako je tomu u ľudí.

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, výrazne potetovaného a holohlavého grázla. Médiami titulovaného guruom erotického priemyslu a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Dá sa však vidieť vo mne aj pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Ašpiranta na Kňazovického plaketu za 100 bezplatných darovaní krvi a to iba na Slovensku. Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni - keď aj bez servítky pred ústami, šikovného "textára" - blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Človeka, ktorý vlastný voľný čas venuje zachráneným psíkom, hľadajúcim adopciu… Voľba uhla pohľadu - tak ako podľa môjho osobného presvedčenia všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, prosím, že tvojím výberom hovoríš niečo aj sama/sám o sebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *