Fámy o análnom fistingu: od roztiahnutia konečníka bezmála až po smrť
Poradňa pre ženy a páry

Sexuálna praktika, okolo ktorej sa šíria tie najfamóznejšie fámy: análny fisting

V treťom, zrejme finálnom diele mikro-série rozoberiem fámy o análnom fistingu. Vyjadrím sa k nim, niektoré priam vyvrátim. A snáď ťa aj zbavím aspoň niektorých obáv z tejto praktiky. Som si pomerne istá, že aspoň jednému zo zopár základných veríš. A zrejme zbytočne.

Aj ty máš možno s análnym fistingom spätú aspoň jednu z troch hlavných obáv, fám či predsudky. Mám na mysli tie nasledujúce.

  • Nevyhnutne pri ňom prichádza do priameho styku s exkrementmi.
  • Je to praktika, ktorá sa nevyhnutne vykonáva bezohľadne cez bolesť.
  • Pri prieniku o takej hrúbke dochádza k trvalej deformácii, roztiahnutiu zvierača.

Budem úprimná: tieto obavy nie sú bezpredmetné a fámy nevznikli čisto iba z nevedomosti. Avšak veci sa vždy dajú robiť rôznymi spôsobmi. Rozoberme zmienené riziká na drobné, jedno po druhom.

Fámy o análnom fistingu: “zábava” s exkrementmi?!

Rozumiem tejto obave, je prirodzená a pochopiteľná. Nepochybne je pri análnom fistingu riziko ušpinenia sa nepomerne vyššie než pri palci v zadku pri sukačke odzadu. A aj citeľne vyššie než pri análnom sexe či pri análnych hrách s pomôckami.

Darček od eshopu PinkLover.sk pre čitateľov tohto webu: zľava vo výške 20 % na celý nákup! Inými slovami: pätina ceny každého tovaru dolu po zadaní kódu profesionalky20. Kód zadáš do okienka po otvorení nákupného košíka, keď už v ňom budeš mať všetko, po máš v pláne vyskúšať.

Anatómia, o ktorej to celé je, vyzerá nasledovne. Anus má tri rôzne zvierače: dva pri vchode do konečníka a jeden – tzv. distálny – na konci tzv. análneho kanála. Distálny zvierač oddeľuje análny kanál od horného konečníka a dolného análneho hrubého čreva. Práve v tom sa… hm… skladujú hovienka.

Pri análnych hrátkach ani sexe sa takto hlboko nejde

Preto práve pri análnom fistingu skutočne je možné až pravdepodobné, že sa prsty/dlaň dostanú za distálny zvierač. V žiadnom prípade to však neznamená, že by automaticky muselo prísť k veľmi špinavej nehode.

Dostávam sa k téme análneho výplachu, klystíru

Pred praktizovaním reálneho análneho fistingu (a teda nemám na mysli jeho nácvik, prvé pokusy, tréning – o ktorom píšeme v texte ako na análny fisting) je prečistenie určite vhodné. Tu už ani najdôkladnejšia bežná sprcha takmer nič nerieši. Keď tak výplach so zasunutím hadice do konečníka. Na to však nie sú úplne vhodné bežné koncovky. Existujú špeciálne násady, rovnako ako existujú “balóniky na klystír” alebo celé “klystírovacie súpravy”.

Vrelo neodporúčam pri akomkoľvek čistení hrubého čreva používať soľný roztok. Môže ublížiť črevnej mikroflóre, zvlášť pri opakovanej aplikácii. Vyrábajú sa na to špeciálne prípravky a nie je problém objednať si ich – aj spolu so zmienenými aplikačnými pomôckami – online.

Prečistiť sa dá aj preháňadlom – s tým však opatrne

Ja osobne zástancom akýchkoľvek takýchto farmakologických metód v princípe nie som. Navyše opakované, nebodaj pravidelné užívanie prípravkov na rýchlejšie vyprázdnenie čriev či naopak spomalenie vyprázdňovania (pribrzdenie stolice) je potenciálne vyslovene škodlivé. A často aj návykové.

Fámy o análnom fistingu: bez bolesti to nejde?!

Treba tento predsudok vôbec ešte rozoberať? Riešili sme ho v oboch predchádzajúcich častiach série o análnom fistingu. Ak niečo bolí, robí sa niečo zle. Pri normálnom, rozumej správnom prevádzaní nesmie bolieť a nebolí ani ten najdivokejší análny sex.

Fisting je okrem iného zvláštny v tom, že niekedy stačí byť na ceste na to, aby človek bol v cieli. Inými slovami: fámy o análnom fistingu treba hodiť za hlavu a užiť si každý jeden najmenší pokus, každý prienik čohokoľvek. Už to samo osebe je cieľom. Je to všetko o zábave, rozkoši, vyvrcholení. Nie o nejakých métach.

Fámy o análnom fistingu: roztiahne mi to konečník?!

Toto je asi najobľúbenejší z argumentov proti. Fámy o análnom fistingu sa ním zvyknú začínať aj končiť. Popravde, naozaj neexistuje veľa (ja osobne vlastne nepoznám žiadny, ty o nejakom vieš?) prieskumov, ktoré by sa touto témou seriózne zapodievali. Podľa odborníka, blog ktorého som kedysi čítala, je toto riziko veľmi malé.

Mne osobne sa nechce veriť, že by si taká Elise The Butt Princess z videa v úvode blogu vystavala a ďalej budovala kariéru cez skutočnosť, že nedokáže zadržať stolicu. Ale ktovie? Môžem sa aj mýliť. Ak filmuje jej videá na mesačnej, poťažmo týždennej báze (fúha…), možno v istom štádiu môže prísť k nezvratnému uvoľneniu či roztiahnutiu svalstva tvoriaceho zvierač. Až sa stanem slávnou, skúsim sa jej spýtať, snáď mi odpovie.


Autorka tohto blogu je zároveň autorkou medzičasom veľmi známej a síce pomerne kontroverznej, no obrovsky úspešnej knihy “Radodajka – reálne príbehy skutočnej slovenskej prostitútky“. Za úplne najlepšiu cenu je možné kúpiť si knihu či už v tlačenej forme alebo ako ako e-verziu (a to aj na okamžité stiahnutie) priamo na jej vlastnej webstránke.

Bývalá profesionálna modelka aktov a ostrej erotiky. Bývalá aktérka pornofilmov vrátane drsného gang-bangu s viacerými chlapmi. Hlavne však bývalá profesionálna prostitútka a tiež milenka nespočetného množstva chlapov. Dnes už "iba" autorka sexuálnej poradne a blogov o sexbiznise a erotickom priemysle na Slovensku. Tiež aktérka už "len" domáceho, amatérskeho porna. Najmä však autorka knihy "Radodajka - reálne príbehy skutočnej slovenskej prostitútky", plnej poviedok reálne, detailne a absolútne bez cenzúry zachytávajúcich šialený súkromný aj profesionálny sexuálny život. Viac na Radodajka.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *