Galéria sadrových pičiek nielenže by bola úžasná... ona skutočne existuje!
Bulvárna erotika

Ktorému chlapovi by sa páčilo, ak by existovala výstava pičiek – falus hore!

Popravde, bol by som skutočne zvedavý, koľko z nás, Slovákov vie, že existuje “Veľká stena vagín”. Rešpektovaná umelecká výstava sadrových odliatkov ženských rozkrokov, doslova galéria sadrových pičiek. Ide o dielo umelca s menom Jamie McCartney, vznikla v roku 2008 a tak trocha putuje po svete.

Sprejovať kade-tade roztvorené ženské rozkroky a vztýčené falusy napadlo už Caroline Falkholt. No a niekedy v zmienenom 2008-om skrsla uvedenému Jamiemu v hlave čarokrásna myšlienka, odlievať ženské rozkroky a z odliatkov vytvoriť výstavu.

Začala vznikať galéria sadrových pičiek

Na úvod sa podarilo dať dokopy 400 absolútne jedinečných odliatkov. Každý kus je totiž nielen odliatkom od inej ženy, ale dokonca aj z iného (európskeho) štátu. Najbližšou ďalšou ambíciou je alebo asi skôr bolo * vytvoriť galéria sadrových pičiek zo štátov USA.

* Nepodarilo sa mi vypátrať, ako sa medzičasom s týmto projektom podarilo Jamiemu McCartneymu pohnúť. Či skutočne vznikla aj čisto americká galéria sadrových pičiek.

Projekt dostal názov The Great Wall of Vagina a

teda niečo ako Veľká stena vagín.

Finálnym cieľom malo byť, poťažmo stále je tzv. Mondcivitano, v preklade z esperanta “svetový občan”. V jeho prvej fáze malo ísť o odliatky ženských, v druhej aj mužských rozkrokov. “Sotva uplynie týždeň, keď niekto nežiada o účasť,” povedal svojho času Jamie McCartney pre magazín Independent.

“Pre podstatu projektu bolo veľmi dôležité, aby nikto za odliatok nedostal zaplatené,” hovorí autor. “To by mohlo byť skutočne nespravodlivé. Muž, ktorý platí 400 ženám za to, aby dostal odliatok ich vagín, nie je ani zďaleka taký zaujímavý, ako 400 žien, ktoré sa s projektom stotožňujú a dostatočne mu veria.”

Galéria sadrových pičiek je zložená

z desiatich panelov. Vystavená bola najprv na festivale Brighton Fringe, potom postupne v londýnskej Hay Hill Gallery a La Triennale di Milano. Autor sa vyjadril, že by sa mu najviac páčilo, ak by sa jeho výstava raz stala súčasťou stálej zbierky v jednej z odnoží siete Tate Gallery.

Pred vytvorením Veľkého múru vagín Jamie McCartney uskutočnil podobný projekt zložený z mužských genitálií. Dnes už neexistujúca “Akadémia sexu a vzťahov” Amora v Londýne mu poskytla priestor na vystavenie sedemnástich odliatkov mužských penisov. Vrátane jeho vlastného. Na tomto mieste musím napísať, že osobne poznám mladučkú bratislavskú fotografku s ambíciou vytvoriť online galériu slovenských pohlavných údov. Žiaľ, projekt zatiaľ nerealizovala.

Preto vznikla galéria sadrových pičiek

bez nákladov na modelky. Ako autor tohto blogu sa snažím skontaktovať s jej tvorcom a zistiť pár vecí:

  1. Či galéria sadrových pičiek obsahuje aj odliatok od reálnej Slovenky.
  2. Ak áno, či je možné vidieť konkrétne foto a kto predmetnú slovenskú pičku odlial.
  3. V prípade, že nie, ponúkam Jamiemu McCartneymu aktívnu spoluprácu na jeho vzniku.

Článok budem aktualizovať o tieto informácie hneď, ako sa mi podarí získať ich. Na záver doplním, čo tvrdí umelcova webová stránka: “It’s not vulgar, it’s vulva!” – ergo “Nie je to vulgárne, je to vulva!” Nepochybujem o tom, že každý čitateľ tohto webu súhlasí, že na pičke nikdy nič vulgárne nebolo a nebude. Ženské rozkroky sú predsa nádherné a galéria sadrových pičiek – vlastne aj akýchkoľvek iných – je niečo skvelé.

Ak máš záujem vlastniť nejakú pičku v umeleckom prevedení, na webe Etsy nájdeš celú sekciu s touto tematikou. A ak si žena, ktorá by rada vlastnila sadrový odliatok vlastného rozkroku – pre seba alebo ako dar pre (budúceho) partnera – môžeš ho získať nielenže zadarmo. Za odliatok ženského rozkroku môžeš za istých okolností získať dokonca menší zárobok.

Použité fotografie sú vybrané spomedzi voľne dostupných záberov galérie na internete

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *