Análny fisting - info a fakty, nad ktorými ti padne sánka milým prekvapením
Poradňa

Análny fisting: urobiť/dostať/spraviť si ho sám. Info (najmä) pre začiatočníkov

Mohol by som v tomto blogu písať jednoducho globálne o fistingu ako takom. Avšak z dvoch existujúcich práve análny fisting je témou všeobecnejšou a teda na toto miesto vhodnejšou. Pretože na rozdiel od vaginálneho si ho môže užiť aj muž. A to ani zďaleka nielen v roli vykonávateľa.

Článok bude priebežne aktualizovaný o info od nášho „testovača“. Análny fisting sa totiž formou masturbácie rozhodol naučiť/nacvičiť istý náš čitateľ. Bude postupovať podľa inštrukcií v tomto texte a podávať hlásenia. Nečítaš teda žiadny teoretický blog, ale reálny a v praxi odskúšaný návod.

Čo presne vlastne análny fisting je?

Zdalo by sa, že odpoveď na túto otázku je na stránke o erotike a sexe zbytočnou. Nebudeme však machrovať a vysvetlíme si to polopatisticky. Nie každý čitateľ portálu „profesionálky“ zožral všetku múdrosť sveta. Koniec-koncov, tento web má ambíciu okrem iného aj vzdelávať.

Fisting všeobecne je sexuálny akt, ktorého podstatou je prienik všetkých prstov jednej ruky a/alebo časti či celého zápästia do niektorého na sexuálne aktivity využívaného telesného otvoru: úst, vagíny či análu. A to rovnako v rámci rámci partnerskej ako masturbačnej.

Apropo, v jednom z blogov v dohľadnej budúcnosti sa budem venovať aj fistingu úst. Ide totiž – a to aj na moje malé prekvapenie – o regulárnu praktiku, aktivitu a dokonca terapiu.

Tak ako príjemné pocity spôsobuje vniknutie jedného, dvoch alebo troch prstov do zmienených otvorov, spôsobuje rozkoš aj prienik celého zápästia a/alebo päste.

Análny fisting je prienik celého zápästia do konečníka

Stavím dvacku na to, že ti pri téme „análny fisting“ napadlo niečo v tomto zmysle: „To sa predsa robí len v porne.“ A fakt je, že 99 % odkazov, ktoré google k tej téme ponúkne, je skutočne o porne. Lenže análny fisting je praktika, ktorou sa ľudia skutočne bavia aj v súkromí. A ktorú si dokážu neskutočne užívať! Existuje percento žien aj mužov, ktorí dosahujú (mnohí len) pri fistingu výnimočné orgazmy.

Análny fisting je jednou z mála praktík bez diskriminácie. V tom zmysle, že konečník má každý a teda každý si môže jeho stimuláciu užiť rovnako. Ženy, muži, dievčatá, chlapci, dokonca panny. Pretože nimi čisto technicky vzaté zostanú. 🙂

Čo je „tajomstvom úspechu“ análneho fistovania?

Čo robí análny fisting vzrušujúcim a sexuálne uspokojujúcim? Sú to viaceré prvky.

  • V prvom rade je to pocit naplnenia. Keďže anál je relatívne úzky a päsť – aj tá vlastná – sa zdá byť až neprimerane širokou a masívnou. Tento pocit je obojstranný, vníma ho prijímateľ análneho fistingu aj jeho poskytovateľ (formou silného obopnutia). Netvrdím, že v rovnakej miere, samozrejme.
  • Análnym fistingom je spôsobovaný tlak na miesta v ženskom aj v mužskom tele, ktoré sú naň jedny z najcitlivejších. U ženy je to tlak na celú pošvu, na panvové dno a cez zadnú pošvovú stenu aj na bod G. U muža je to najmä prostata.
  • Veľmi citlivým na rozťahovanie je samotný zvierač. Jeho kontrolované (postupné) rozširovanie dokáže spôsobiť nevídané pocity.
  • U submisívnych jedincov je veľmi jednoduché análnym fistingom vyvolať pocit dominancie, totálneho ovládnutia až poníženia – ak je to žiadúce – zo strany poskytovateľa. A naopak, prirodzene: dominantovi dáva vykonávanie análneho fistingu pocit absolútnej moci nad v tej chvíli bezbranným submisívnym partnerom.

V každom prípade však

análny fisting nie je výlučne doménou bdsm scény.

Napriek popisu vyššie nemusí mať táto praktika so sado-maso oblasťou vôbec nič spoločné. Fistovaniu sa venujú aj jedinci a páry, ktoré nijako neinklinujú k submisívno-dominantnému správaniu či hrám.

Možno prekvapivo, ale análny fisting je dobrým prostriedkom nielen na upevnenie intimity.

Ale aj na budovanie komunikácie medzi partnermi

Komunikácia, veľmi otvorená a priama, je totiž jedným zo základov pre úspešný fisting. „Kedykoľvek príde na pretras análny fisting, musia partneri hovoriť o hraniciach, striktných limitoch a bezpečných slovách. * A to vopred,“ vyjadruje sa istý odborník.

* Tzv. safeword je slovo alebo krátka, ľahko zapamätateľná a jednoducho vysloviteľná fráza. Slúži na jednoznačné a nespochybniteľné upozornenie na dosiahnutie hranice fyzickej alebo psychickej únosnosti na strane submisívneho partnera. Mala by viesť k okamžitému zastaveniu vykonávanej aktivity alebo k radikálnemu zníženiu jej intenzity. V bdsm praxi je nevyhnutné, aby si safeword partneri dohodli vopred a absolútne ho rešpektovali. Je jedným zo základov fungovania.

Komunikácia sa však samotným prienikom zápästia či päste do konečníka nekončí. Partneri sa musia navzájom informovať o pocitoch, priebehu, uisťovať sa o bezpečnosti – hlavne tej zdravotnej. Iba tak môže prísť štádium, kedy sa môžu vyjadriť ako istá fanúšička tejto praktiky: „Análny fisting je možno dôvernejší ako čokoľvek iné, čo spolu robíme.“

Pokračovanie tohto textu buď formou rozšírenia tohto blogu alebo jeho druhým dielom nájdeš na tomto webe pravdepodobne v stredu, 30.12.2020. Písať budem o rizikách análneho fistingu, o prípravách naň – dlhodobých aj technických pred jeho samotným vykonaním, a aj úplne konkrétne,

jasne a presne o tom, ako análny fisting robiť.

No a pre prípad, že tak nejako nemôžeš, nechceš či nedokážeš uveriť predstave, že vôbec niečo vo veľkosti päste či nebodaj aspoň časti predlaktia zmestí do konečníka vyslovene štíhlej a mladučkej baby: prinášam ako bonus video. Táto slečna sa na teba na tvoje tvrdenie, že by análny fisting snáď nebol možný, iba zhovievavo pousmeje:

Zdroj niektorých informácií a citácií odborníkov: healthline.com

Ako autora tohto webu ma môžeš vidieť optikou podľa tvojej vlastnej voľby. Ak budeš chcieť, uvidíš zdanlivo arogantného, výrazne potetovaného a holohlavého grázla. Médiami titulovaného guruom erotického priemyslu a za jednu jeho zložku kedysi dokonca stíhaného. Dá sa však vidieť vo mne aj pokorného a duchovne založeného človeka s nadhľadom, žijúceho podľa karmických princípov. Konajúceho s presvedčením, že každý je strojcom vlastnej spokojnosti a že hranica akéhokoľvek konania je presne tam, kde by mohlo uškodiť niekomu inému. Ašpiranta na Kňazovického plaketu za 100 bezplatných darovaní krvi a to iba na Slovensku. Chlapa komunikujúceho na vysokej úrovni - keď aj bez servítky pred ústami, šikovného "textára" - blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Človeka, ktorý vlastný voľný čas venuje zachráneným psíkom, hľadajúcim adopciu… Voľba uhla pohľadu - tak ako podľa môjho osobného presvedčenia všetkého v živote - je len a len na tebe. A maj na pamäti, prosím, že tvojím výberom hovoríš niečo aj sama/sám o sebe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *