Análny fisting - info a fakty, nad ktorými ti padne sánka milým prekvapením
Párová poradňa

Análny fisting: urobiť/dostať/spraviť si ho sám. Info (najmä) pre začiatočníkov

Mohol by som v tomto blogu písať jednoducho globálne o fistingu ako takom. Avšak z dvoch existujúcich práve análny fisting je témou všeobecnejšou a teda na toto miesto vhodnejšou. Pretože na rozdiel od vaginálneho si ho môže užiť aj muž. A to ani zďaleka nielen v roli vykonávateľa.

Článok bude priebežne aktualizovaný o info od nášho “testovača”. Análny fisting sa totiž formou masturbácie rozhodol naučiť/nacvičiť istý náš čitateľ. Bude postupovať podľa inštrukcií v tomto texte a podávať hlásenia. Nečítaš teda žiadny teoretický blog, ale reálny a v praxi odskúšaný návod.

Čo presne vlastne análny fisting je?

Zdalo by sa, že odpoveď na túto otázku je na stránke o erotike a sexe zbytočnou. Nebudeme však machrovať a vysvetlíme si to polopatisticky. Nie každý čitateľ portálu “profesionálky” zožral všetku múdrosť sveta. Koniec-koncov, tento web má ambíciu okrem iného aj vzdelávať.

Fisting všeobecne je sexuálny akt, ktorého podstatou je prienik všetkých prstov jednej ruky a/alebo časti či celého zápästia do niektorého na sexuálne aktivity využívaného telesného otvoru: spravidla vagíny či análu. A to rovnako v rámci zábavy partnerskej ako aj masturbačnej.

Apropo, v budúcnosti sa v samostatnom blogu budeme venovať aj fistingu úst. Ide totiž – a to aj na moje nemalé prekvapenie – o regulárnu praktiku, aktivitu a dokonca terapiu.

Tak ako príjemné pocity spôsobuje vniknutie jedného, dvoch alebo troch prstov do zmienených otvorov, spôsobuje rozkoš aj prienik celého zápästia a/alebo päste.

Análny fisting je prienik celého zápästia do konečníka

Stavím dvacku na to, že ti pri téme “análny fisting” napadlo niečo v tomto zmysle: “To sa predsa robí len v porne.” A fakt je, že 99 % odkazov, ktoré google k tej téme ponúkne, je skutočne o porne. Lenže análny fisting je praktika, ktorou sa ľudia skutočne bavia aj v súkromí. A ktorú si dokážu neskutočne užívať! Existuje percento žien aj mužov, ktorí dosahujú (mnohí len) pri fistingu výnimočné orgazmy.

Análny fisting je jednou z mála praktík bez diskriminácie. V tom zmysle, že konečník má každý a teda každý si môže jeho stimuláciu užiť rovnako. Ženy, muži, dievčatá, chlapci, dokonca panny. Pretože nimi čisto technicky vzaté zostanú. 🙂

Čo je “tajomstvom úspechu” análneho fistovania?

Čo robí análny fisting vzrušujúcim a sexuálne uspokojujúcim? Sú to viaceré prvky.

  • V prvom rade je to pocit naplnenia. Keďže anál je relatívne úzky a päsť – aj tá vlastná – sa zdá byť až neprimerane širokou a masívnou. Tento pocit je obojstranný, vníma ho prijímateľ análneho fistingu aj jeho poskytovateľ (formou silného obopnutia). Netvrdím, že v rovnakej miere, samozrejme.
  • Análnym fistingom je spôsobovaný tlak na miesta v ženskom aj v mužskom tele, ktoré sú naň jedny z najcitlivejších. U ženy je to tlak na celú pošvu, na panvové dno a cez zadnú pošvovú stenu aj na bod G. U muža je to najmä prostata.
  • Veľmi citlivým na rozťahovanie je samotný zvierač. Jeho kontrolované (postupné) rozširovanie dokáže spôsobiť nevídané pocity.
  • U submisívnych jedincov je veľmi jednoduché análnym fistingom vyvolať pocit dominancie, totálneho ovládnutia až poníženia – ak je to žiadúce – zo strany poskytovateľa. A naopak, prirodzene: dominantovi dáva vykonávanie análneho fistingu pocit absolútnej moci nad v tej chvíli bezbranným submisívnym partnerom.

V každom prípade však

análny fisting nie je výlučne doménou bdsm scény.

Napriek popisu vyššie nemusí mať táto praktika so sado-maso oblasťou vôbec nič spoločné. Fistovaniu sa venujú aj jedinci a páry, ktoré nijako neinklinujú k submisívno-dominantnému správaniu či hrám.

Možno prekvapivo, ale análny fisting je dobrým prostriedkom nielen na upevnenie intimity.

Ale aj na budovanie komunikácie medzi partnermi

Komunikácia, veľmi otvorená a priama, je totiž jedným zo základov pre úspešný fisting. “Kedykoľvek príde na pretras análny fisting, musia partneri hovoriť o hraniciach, striktných limitoch a bezpečných slovách. * A to vopred,” vyjadruje sa istý odborník.

* Tzv. safeword je slovo alebo krátka, ľahko zapamätateľná a jednoducho vysloviteľná fráza. Slúži na jednoznačné a nespochybniteľné upozornenie na dosiahnutie hranice fyzickej alebo psychickej únosnosti na strane submisívneho partnera. Mala by viesť k okamžitému zastaveniu vykonávanej aktivity alebo k radikálnemu zníženiu jej intenzity. V bdsm praxi je nevyhnutné, aby si safeword partneri dohodli vopred a absolútne ho rešpektovali. Je jedným zo základov fungovania.

Komunikácia sa však samotným prienikom zápästia či päste do konečníka nekončí. Partneri sa musia navzájom informovať o pocitoch, priebehu, uisťovať sa o bezpečnosti – hlavne tej zdravotnej. Iba tak môže prísť štádium, kedy sa môžu vyjadriť ako istá fanúšička tejto praktiky: “Análny fisting je možno dôvernejší ako čokoľvek iné, čo spolu robíme.”

Pokračovanie tohto textu buď formou rozšírenia tohto blogu alebo jeho druhým dielom nájdeš na tomto webe pravdepodobne v stredu, 30.12.2020. Písať budem o rizikách análneho fistingu, o prípravách naň – dlhodobých aj technických pred jeho samotným vykonaním, a aj úplne konkrétne,

jasne a presne o tom, ako análny fisting robiť.

No a pre prípad, že tak nejako nemôžeš, nechceš či nedokážeš uveriť predstave, že sa vôbec niečo vo veľkosti päste či nebodaj aspoň časti predlaktia zmestí do konečníka vyslovene štíhlej a mladučkej baby… Pre prípad, že análny fisting máš za fámu… Prinášam ako bonus nasledovné video. Táto slečna sa na teba na tvoje tvrdenie, že by análny fisting snáď nebol možný, iba zhovievavo pousmeje:

Zdroj niektorých informácií a citácií odborníkov: healthline.com

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *