Sextovanie ako možný slovenský ekvivalent pre výraz sexting
Sexting

Sexting čiže sextovanie – alebo triezvy pohľad na (možné) riziká, ktoré prináša

Sexting alebo kvázi po slovensky * sextovanie je mega zábava. Nie je však zlé používať pri ňom aj mozog – nie len prsty, prsia či rozkrok. V nesprávnych rukách – doslova – sa produkty sextingu môžu stať až nebezpečnými. Samozrejme, neradi o tom píšeme práve na tejto stránke. Ale zodpovednosť káže…

Tip redakcie webu profesionalky.sk
Máš rád sexting? Páči sa ti a dráždi ťa táto forma zábavy? Alebo ťa láka skúsiť to, zažiť pocity vzrušenia a uspokojenia, ktoré písanie o sexe a výmena pikantných fotiek spôsobuje? Máš záujem o sexting s GARANTOVANE PRAVOU a REÁLNOU SLOVENKOU? V prípade dostatočného záujmu radi rozbehneme takúto službu. Napíš na sexting@profesionalky.sk.

* Výraz “sextovanie” sa zatiaľ v slovníku slovenského jazyka nenachádza. Osobne som však pevne presvedčený o tom, že doň čoskoro pribudne. Prinajmenšom preto, že ho začneme spolu so Sisou vo veľkom používať na tomto webe.

Sextovanie a jeho výsledky nie sú pod kontrolou

Alebo aspoň nie pod kontrolou ich tvorcu (ergo tvojou).

V momente, keď odošleš akúkoľvek fotografiu kamkoľvek, odovzdáš ju do rúk komukoľvek na svete. A to aj keď ju “len” zverejníš na snapchate s vedomím toho, že o 10 sekúnd nenávratne zmizne.

Doposiaľ nevyplávala na svetlo sveta žiadna indícia o tom, že by tvorcovia tejto sociálnej siete “postované” obrázky predsa len niekde skladovali. Lenže je snáď problémom spraviť si náhľad obrazovky, tzv. screen v momente zverejnenia (tvojej nahej) fotky?!

O bezpečnosti posielania vlastnej erotickej tvorby cez rôzne šifrované aplikácie by vedel rozprávať napr. taký Marián Kočner.

Výraz “sextovanie” je síce o texte a nie o fotkách

Lenže už dávno reálnym obsahom sextingu nie sú iba šteklivé slovné príbehy. Zatiaľ neexistuje presná štatistika – ale fotografie a videá odhaľujúce niečo z tiel aktérov sextingu napĺňajú v dnešnej dobe podstatne väčšiu časť sextingových správ než písanie samotné. Fotiť sa je jednoduchšie, rýchlejšie a prinajmenšom pre mužov citeľne vzrušujúcejšie než písať si o sexuálnych fantáziách a túžbach.

Je bežné a vlastne úplne normálne a prirodzené

posielať si navzájom svoje odhalené/nahé fotky

akýmkoľvek spôsobom cez internet. Toto konanie samo osebe nenesie žiadne riziko. A to ani v prípade, že na jednej alebo aj na oboch stranách nejde o osobu/y plnoleté, ale zatiaľ iba dospievajúce.

Predpokladom pre bezproblémový a nerizikový priebeh sextingu však je zodpovedné sextovanie a korektné správanie.

Sextovanie (to obrázkové alebo “videové”) by spolu mali robiť ľudia, ktorí rozmýšľajú aj napriek vzrušeniu z tejto zábavy. Ľudia dostatočne zrelí, vzájomne sa dostatočne poznajúci a férovo sa správajúci. Fotografie na sextovanie sa zvyčajne robia dobrovoľne. Lenže ich odoslaním sa odosielateľ/autor/aktér vzdáva akejkoľvek kontroly nad tým, kto sa k fotografiám či k videu dostane.

Rada na záver ako bonus: foť sa bez tváre

Na tento tip je možné spomenúť si aj vo chvíli, keď sa krv zbiera naozaj všelikde v tele, len nie v mozgu. Záber bez tváre je na jednej strane nepomerne ťažšie zneužiteľný a na strane druhej rovnako dráždivý a vzrušujúci. Ak sa ma opačná strana silou-mocou snaží presvedčiť, že ju vzrušuje pohľad na moje telo len keď je s celou tvárou, niečo za tým smrdí.

Na sextovanie a na rozosielanie háklivého materiálu sa však dá pozerať aj cez motto “všetko sa raz prevalí“. Najlepšie teda v prípade, že sa chceme baviť touto formou, je zmieriť sa s tým alebo dokonca vyslovene sa tým netajiť. Tak nás nikto nemôže zaskočiť. Napokon to, nakoľko hablivá/ý som a o koľko viac toho z môjho tela ukážem pri sextingu, než z neho ukazujem na kúpalisku, je len a len moja vec.

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *