Sex počas menštruácie: mýty a tabu s ním spojené, prečo a ako ho (u)robiť
Bulvárna erotika

Jazda na červenú je nemoderná. Vieme, ako sa dá prosto “vypnúť semafor”

Naša spoločnosť je plná mýtov a tabu, ktorých sa často skalopevne držíme bez toho, aby sme si ich overili. Najväčšie mýty sa spájajú so sexom cez menštruáciu. Niektorí si ho užívajú, iným pripadá nevhodný až nechutný a radšej sa mu vyhýbajú. Pre ženy sú to veľmi búrlivé dni – čo však neznamená, že by si mali odopierať sex so svojím partnerom. Prečo je teda sex počas menštruácie pre mnohých tabu?

Určite už si počul/a známy ľudový výrok: “Každý rytier by mal mať svoj meč od krvi.” Pri tomto výroku nejedna žena prevráti očami a

odmietne sex počas menštruácie skôr, ako to vôbec skúsi.

Dokonca mnohé ženy sa o tom odmietajú baviť so svojím partnerom, pretože im to príde zvrátené, nechutné, divné a podobne. Prieskumy však hovoria, že viac ako 75 % mužov túži vyskúšať aj tento druh sexu.

Ženy vnímajú sex počas menštruácie ako nehygienický

V skutočnosti krv je telesnou tekutinou rovnako ako napr. partnerove spermie. Tak ako mnohým ženám nepripadá nechutné prehĺtať ich, tak mnohým mužom nepripadá nechutná “jazda na červenú”. Možno ťa to prekvapí, ale sex počas menštruácie má niekoľko zaujímavých výhod:

  • ženy majú vtedy väčšiu chuť na sex;
  • oslobodzuje od bolestivých kŕčov;
  • pohlavné orgány sú citlivejšie na dotyk;
  • orgazmus počas menštruácie je (naj)intenzívnejší;
  • vyplavujú sa endorfíny, ktoré prispievajú k lepšej nálade;
  • menštruačná krv môže byť prirodzeným lubrikantom.

Pohlavný styk cez menzes môžu uľahčiť hygienické pomôcky, vďaka ktorým si ho obaja partneri naozaj užijú.

Menštruačný kalíšok je relatívne novou pomôckou

a prekonal svojimi výhodami tampóny či hygienické vložky. Na rozdiel od nich nevstrebáva menštruačnú krv, ale iba ju zachytáva v nepriepustnej membráne. Ak si chceš dopriať sex počas menštruácie, určite odporúčame zvoliť mäkký jednorazový kalíšok, ktorý je práve na to určený.

Aj pri používaní menštruačného pohárika platia určité pravidlá. Pred sexom by ho jeho používateľka mala vymyť, aby mala istotu, že nie je plný. Potom ho môže opäť zaviesť do pošvy a užívať si sex bez obáv z pretečenia. Počas sexu sa menštruačný kalíšok zatlačí viac do vnútra. Preto je dôležité ho potom hneď vybrať. Ak sa naň zabudne, môže sa stať, že neskôr bude s jeho vyberaním problém. Následne si ho môže zaviesť na pôvodné miesto príp. vymeniť ho za pevnejší, permanentný kalíšok.

V prípade, že ti/vám menštruačný kalíšok počas sexu nevyhovuje, existuje alternatívu, ktorú si každý (kto o nej vôbec bude vedieť) zamiluje.

Ide o menštruačnú hubku alebo tzv. soft tampóny,

ktoré sú mimoriadne praktické a nemusíte sa obávať zašpinenia. Je to morská hubka, teda prírodný materiál, ktorý je veľmi šetrný k sliznici pošvy a nedráždi ju. Pred použitím je potrebné hubku namočiť a zaviesť ju v podrepe. Tak ako pri menštruačnom kalíšku, aj hubka sa musí hneď po sexe vybrať, pretože počas sexu sa posunie viac dovnútra. Najväčšou výhodou menštruačnej hubky je, že ju počas pohlavného styku necíti ani jeden z aktérov.

Pozor na mýtus o tom, že pri sexe počas menštruácie nemožno otehotnieť. Menzes celkom určite nefunguje ako antikoncepcia. Napr. preto, že spermie dokážu prežiť 3 až 5 dní a koniec menštruácie sa spája so začiatkom ovulácie, kedy je otehotnenie naozaj možné. Navyše počas menštruácie sú ženy náchylnejšie na rôzne infekcie.

Netreba zabúdať na to, že všetko je založené na komunikácii s partnerkou či partnerom. Ak sa rozhodnete, že chcete vyskúšať sex počas menštruácie, diskutujte o tom a buďte voči sebe navzájom ohľaduplní. Nájdite si čo najlepší spôsob, ktorý vám bude obom vyhovovať a už nikdy sa nebudete musieť obmedzovať kvôli niekoľkým červeným dňom v mesiaci.

Médiá ma titulovali "guruom erotického priemyslu na Slovensku". Po dvadsiatich rokoch pôsobenia v oblasti zábavy skutočne viem o tejto brandži prvé aj posledné. Som označovaný tiež za "priekopníka" a "odborníka" na sexbiznis a všetko súvisiace. Po mojom stíhaní za kupliarstvo pôsobím už výhradne iba v legálnych odvetviach tejto sféry. Okrem toho sa sám považujem okrem profesionálneho spoločníka (nie gigola) ešte za blogera, copywritera a tak trocha aj spisovateľa. Na tomto webe sa však určite nedozvieš nič o mojom zmýšľaní a o tom, akým človekom v skutočnosti som - na to musíš navštíviť stránku AndyMoravek.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *