Kategorizácia ženských pohlavných orgánov sa spustí v 2025-om
Bulvárna erotika

Po GreenPass-och zavádzajú orgány EÚ konečne aj dlho očakávané PussyPass-y

Neuplynuli ani dva roky od vzniku nie zvlášť medializovaného “Úseku kategorizácie anatómie odboru zdravia Európskeho parlamentu” (Anatomy categorization section of the Health Department of the European Parliament, skrátene ACEP). Napriek nízkym očakávaniam výkonnosti tejto inštitúcie je v tejto chvíli už aj Európskym parlamentom (EP) schválená kategorizácia ženských pohlavných orgánov. Do platnosti pod názvom “PussyPass” vstúpi začiatkom roka 2025.

Kategorizácia ženských pohlavných orgánov

bude v úvodnej fáze štandardizácie nastavená na štyri základné kategorizačné aspekty.

  • Uzatvorenosť rodidiel
  • Presah malých pyskov cez veľké
  • Farebnosť vulvy
  • Súmernosť *

* A z nej vyplývajúca evtl. úhrada lokálnej zdravotnej poisťovne pri operačnej korekcii. V prípade, že sa majiteľka objektívne nesúmernej vulvy rozhodne svoj problém takýmto spôsobom riešiť.

Podarilo sa nám dopátrať sa mailovej adresy riaditeľa ACEP, Thomasa Dellermanna. Svoj plán nám písomne predstavil nasledovne: “Chceme, aby ľudia a zvlášť v tejto oblasti veľmi citlivé ženy vedeli, na čom sú. ACEP ako zložka EP chce prispieť k čo najväčšej transparentnosti. Ako najvyšší zástupca úradu by som chcel zdôrazniť, že z pohľadu európskej legislatívy ani z pohľadu ACEP nebudú existovať lepšie ani horšie kategórie. Boli by sme radi, aby si tento postoj osvojili aj jednotlivé členské štáty. Veríme, že občania pochopia, že toto ani omylom nie je kampaň proti ženským rodidlám – naopak, má prispieť k ich popularizácii. A k odbúravaniu predsudkov spoločnosti či zábran žien samotných voči ich vlastnej anatómii.”

Kategorizácia ženských pohlavných orgánov

podľa ACEP zatiaľ nemá striktne určený plán zberu dát. “Pre silno zakorenené predsudky a rozdielne kultúrne normy sa úradu tzv. samonahlasovanie akoukoľvek formou * javí ako nespoľahlivé. Uvažujeme teda o zbere dát praktickými a odbornými lekármi – okrem všeobecných aj gynekológmi a pôrodníkmi. Prirodzene, pod taktovkou ACEP,” doplnil info pre nás Dellermann.

* Škoda. Fotografický zber dát sa nám javí ako spôsob veľmi atraktívny. I keď skôr pre pohlavie opačné než to dotknuté. Jeho zástupcovia by však určite veľmi radi a ochotne participovali na vzniku podkladov.

Zaujímalo nás, či ACEP plánuje, poťažmo aspoň zvažuje zavádzať kategorizáciu a/alebo normy aj na vzory holenia ženského rozkroku. “Je celkom prirodzenou, samozrejmou a nevyhnutnou ambíciou EP skôr či neskôr

štandardizovať všetky oblasti sexuálneho života

občanov EÚ. Vyhnúť sa tomu preto nemôže žiadna oblasť, vrátane hygienickej úpravy intímnych partií.”

Ľudskoprávne organizácie upozornili, že ak si EP chce udržať nediskriminačný a rodovo vyvážený prístup, bude musieť okrem ženských PussyPasses zaviesť aj adekvátne certifikáty pre falusy. Na plánovaní kategorizácie mužských pohlavných orgánov sa teda údajne v týchto chvíľach tiež intenzívne pracuje. Podľa našich informácií by pri štandardizácii triedenia penisov malo desať základných kategórii pokryť všetky v EÚ známe a bežne sa vyskytujúce eventuality.

Česká etnologička Kristýna Skoupá už sa nechala počuť, že ACEP môže byť v tomto kontexte motivovaný aj snahou o vyššiu bezpečnosť občanov a obyvateľov členských štátov EÚ. “V našej patriarchálnej spoločnosti sa prinajmenšom v symbolickej rovine

mužský status stále často odvíja od veľkosti penisu.

Keď však následne príde k nejakému overeniu skutočnosti a muži si začnú, ľudovo vyjadrené, porovnávať vtáky – iba zriedkakedy majú dosť odvahy reálne vyložiť karty (?) na stôl. A keďže často ani jedna zo strán nechce ustúpiť, presunie sa súboj z roviny verbálnej do roviny fyzickej. Žiaľ, občas sa to končí zraneniami a nie výnimočne dokonca smrťou. Stačí spomenúť si na ostravský prípad spred dvoch rokov.”

Podľa Skoupej práve tu by sa v praxi skvelo osvedčili “penisové pasy”, o ktorých sa ako o alternatíve zmienených “rodidelných pasov” (preklad pojmu “PussyPass” podľa Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV) uvažuje.

Nuž, zostáva iba veriť, že ako náš čitateľ nie si slepým a zúfalým zástancom európskych noriem. Že ti zostalo ešte aspoň aké-také kritické myslenie. A že teda už ti aj bez našej záverečnej poznámky docvaklo, že tento text je fejtónom. Inšpiráciou preň bol blog Dušana Kolcúna publikovaný pod názvom “Európska únia zavedie normy na penisy”. Za vtipný námet veľmi pekne ďakujeme.


Zdrojom titulnej fotografie je archív administrátora webu. Zatiaľ sa ešte nedá napísať, že by robil skutočnú fototvorbu v pravom zmysle slova. Zatiaľ iba pre vlastnú radosť a zábavu „loví zaujímavé pohľady“.

Som mladá, zato však skúsená študentka, ktorá vie, ako si správne užívať vysokoškolský život. Sex je pre mňa spôsobom relaxu, spôsobom spoznávania samej seba. Nie som žena, čo niečo preferuje. Skúsila som všeličo: od úplne bežného "normálneho" sexu, cez anál, sex so sexuálnymi pomôckami až po lezbický sex. Jediné čo mi ešte figuruje v zozname toho, čo musím skúsiť, je trojka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *