Klitoris čiže dráždec ako hračka plná prekvapení: málo známe fakty
Poradňa pre mužov

Ak máš dojem, že prostým ohmataním zistíš o klitorise všetko, si pekne mimo

Venušin pahorok je pre mnohých záhadná, priam mystická časť tela, ktorá spôsobuje nielen potešenie, ale doslova zázraky. Každý chlipník ho určite už neraz skúmal. Avšak to jediné, čo o ňom možno zistil, je fakt, že jeho najcitlivejšia časť klitoris čiže dráždec žene spôsobuje rozkoš a ľahšie dosiahnutie orgazmu. No je toho viac než dosť, čo sa všeobecne nevie a preto ti trochu otvoríme oči.

Klitoris čiže dráždec predstavuje len špičku ľadovca

Upusť na pár sekúnd od zvrhlých myšlienok a predstav si ľadovec. Ako vyzerá? Presne to je on. Klitoris nie je len malá guľatá “hračka” o veľkosti zrnka hrachu. Dráždec odhaľuje svetu len svoj zovňajšok. Ale vo vnútri panvy sa ukrýva orgán mnohonásobne väčší ako zrnko hrachu. Je v tvare prevráteného písmena Y. Ramená klitorisu sa rozpínajú pod veľkými pyskami, preto sa pri pohlavnom vzrušení zduria a zvlhnú – za tým všetkým hľadaj klitoris čiže dráždec.

Určite každý si pri dôkladnom skúmaní ženského ohanbia (ale to je aký dobrý nápad…!) všimol, že klitoris je akoby obalený kožou a to je predkožka.

Odhalená časť klitorisu sa nazýva aj žaluď klitorisu

A svojím spôsobom je to tu myslené doslovne. Už v 19-om storočí vedci prišli na to, že ešte pred vývinom pohlavných orgánov plodu je pohlavie viac-menej rovnaké. Čo to znamená?

Chromozómy sa až po čase “rozhodnú”, akého pohlavia vlastne bude novonarodený človiečik. Preto je prvotné pohlavie jednotné a ide o akýsi “minipenis”. Neskôr sa pohlavie začne buď zmenšovať a rozpínať, čím vznikne ženské lono, alebo sa zväčší a vzniká penis. Podstatný rozdiel je v tom, že

zatiaľ čo klitoris čiže dráždec pôsobí dodnes tajomne,

stoporený penis dokonca púta pozornosť. Pritom ide v podstate o rovnako konštruovaný orgán. Z toho dôvodu muž a žena zažívajú cca rovnaký orgazmus, pokiaľ ide o dráždenie zvonku. Ale pozor! Oba žalude sú extrémne citlivé. Mnohí chlapi to poznajú najmä z čias, kedy im neskúsené kurvičky omylom popri fajke obtreli zúbky o vtáka. Avšak žaluď dráždca je nespočetne krát citlivejší. Prečo? Vysvetlenie je pragmatické. Približne rovnaké množstvo nervov, aké má muž na vrchu kára, má žena na výrazne menšej ploche.

Kameňom úrazu sa pri bezcitných zvrhlíkoch stáva to, že klitoris čiže dráždec rovnako ako penis slúži pre potešenie. Asi 90 % mužov to však zle pochopilo a pokiaľ ich zvykom je honenie ciciny pomaly až do krvi, majú tendenciu túto bezcitnosť prenášať na ženský nežný klitoris, ktorý za nič nemôže.

V takýchto prípadoch, a nie je ich ani zďaleka málo,

spôsobuje klitoris čiže dráždec opak potešenia – bolesť.

Skôr ako sa v roli muža rozhodneš strčiť ruku babe do nohavičiek a robiť jej dobre, uisti sa, že to robíš dobre! Pri nadmernom až bolestivom dráždení sa klitoris akoby vypne, čoho následkom je neschopnosť dosiahnuť (v tej chvíli) orgazmus. V takom prípade je potrebné dať dráždcu a žene celkovo čas na “regeneráciu”. Cca do tridsiatich minút by mal(a) byť pripravený/á na ďalšiu akciu resp. na pokračovanie.

Muži si myslia, že majú niečo viac než ženy z dôvodu ich rannej erekcie. Tú však nežnejšie polovičky majú tiež, len ju nevidieť. A bonus k tomu: mávajú aj mokré sny. Keď vedci tento jav skúmali, zistili, že niektoré predstaviteľky ženského pohlavia polúciu dosahujú dokonca až osemkrát za noc!

V pokračovaní

virtuálneho hladenia Venušinho pahorku

(i keď prečo iba virtuálneho…) a teda v téme klitoris čiže dráždec sa venujeme riešením fenoménu zväčšeného klitorisu. Kolegyňa blogerka vo svojom texte opisuje reálnu skúsenosť jej kamarátky – fitnesky, ktorá ním trpí. Zdanlivo trpí. V skutočnosti si ho užíva, len o tom hocikomu nerozpráva. 🙂

"Nadržaný bloger" je alias pre viacerých nadšencov. Tí totiž viac než len radi píšu o témach, nad ktorými sa dá zľahka si pri práci masírovať penis. A dostať za to ešte aj nejaké to €uríčko. Ak máš tiež záujem, pozri si podmienky spolupráce na bit.ly/sexbloger a pokojne sa kedykoľvek ozvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *