Sexuálna história Pompejí je citeľne divokejšou než dnešné porno
Bulvárna erotika

Čudesný chlapík láskyplne preťahujúci kozu či gigantické penisy na stenách

Dnešný článok je trošku netradičný. Samozrejme, týka sa sexuality a erotiky. Tentokrát však nie aktuálnej, ale historickej. Prečítaj si, aká bola sexuálna história Pompejí. Aké netradičné artefakty so sexuálnou tematikou boli objavené na juhu dnešného Talianska.

Začneme výnimočne geografiou. Pompeje sú lokalitou južného Talianska nachádzajúcou sa na pobreží Tyrrhenského mora a patriacou do provincie Neapol. Pod tamojšou sopkou Vezuv kedysi ležalo antické mesto, ktoré sa volalo Herculanea. A práve tu bola vtedajšia ľudská sexualita naozaj veľmi pestrá. Miestami snáď až príliš, keď to aj na tomto mieste možno znie prekvapivo.

Sexuálna história Pompejí je zdokumentovaná

Jej tematike sa venuje napr. Judit Harris, autorka knihy Pompeii Awakened: A Story of Rediscovery, ktorá vyšla v roku 2007. V nej sa okrem iného spomína jeden z najšokujúcejších sexuálnych artefaktov v ľudskej histórii. Prirodzene, na triku ho má spomínané antické mesto Herculanea.

Vtedajší kráľ bol touto sochou zhnusený. Napodiv a na naše šťastie či radosť, nenechal ju zničiť. Nariadil iba jej uzamknutie v tajnej komnate na Akadémii Herculaneum v Neapole.

Sexuálna história Pompejí nedostupne v archíve

Neskôr archeológovia objavili ďalšie stovky erotických umeleckých diel z tohto obdobia. Niektoré z nich napr. zobrazovali figúrky s extrémne obrými penismi. Odborníci na históriu veria, že mali zobrazovať božstvo plodnosti. Za zmienku určite stojí, že väčšina z týchto sexuálnych historických diel sa našla práve v spomínanej tajnom “archíve” Akadémie Herculaneum. Blog pokračuje pod obrázkami.

Objavenie týchto diel iba podporuje myšlienku, že kedysi silná Rímska

ríša možno zanikla v dôsledku morálnej skazenosti.

V dnešnom Taliansku bola už pred našim letopočtom schválená daň z prostitúcie. Tým o zopár storočí až tisícročí antickí Taliani predbehli dnešné záujmy admina tohto webu o legalizáciu kupliarstva ako podnikania. Neskôr sa Rímska ríša preslávila pre zmenu zhýralými sexuálnymi orgiami, v ktorých technicky vzaté neexistovalo žiadne tabu.

Sexuálna história Pompejí je ilustrovaná aj ďalšími predmetmi. V zmienenej komnate sa našli napr.

skulptúry obrovských penisov na vešanie na steny.

Zrejme podobne ako si dnes poľovníci zvyknú vešať na steny parohy ulovenej zveri. Nuž, Pompeje boli doslova centrom sexuálnej fantázie najrôznejšieho druhu. A preplnené penismi podobne ako penisový park v Južnej Kórei.

"Nadržaný bloger" je alias pre viacerých nadšencov. Tí totiž viac než len radi píšu o témach, nad ktorými sa dá zľahka si pri práci masírovať penis. A dostať za to ešte aj nejaké to €uríčko. Ak máš tiež záujem, pozri si podmienky spolupráce na bit.ly/sexbloger a pokojne sa kedykoľvek ozvi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *