Ponuka pre copywritera na písanie blogov z oblasti erotického priemyslu

Písanie blogov o sexbiznise, kurvách, sexprivátoch, porne, pomôckach…

Ponuka pre copywritera – technické info, parametre blogov

V prvom rade: tykáme si. Nemám rád formálnosť, považujem ju za zbytočnú. Som prosto Andy.

V úvode komunikácie si dohodneme formu odmeny. Prvou možnosťou je spomenutá sadzba € 3 za článok. Druhou – a tú na začiatku spolupráce preferujem – je výmena za knihu Radodajka.

 • A to buď e-verzia za 2 dodané články. Tá sa na Martinuse predáva za € 6.
 • Alebo tlačená verzia poštou či osobne v Košiciach za 4 až 5 textov (podľa ich dĺžky a kvality). Hodnota tejto v Martinuse € 16.69.

Ak sme sa už dohodli na odmene, môžeš vymyslieť obsah. Najprv mi pošleš námet blogu na schválenie. Tému, navrhovaný nadpis článku, jeho obsah v pár vetách. Info o tom, či je to text úplne z vlastnej hlavy alebo máš v úmysle preložiť a upraviť zahraničný článok. V tom druhom prípade chcem poznať aj zdroj. A stanoviť tzv. kľúčové slovo resp. 2- az 3-slovnú frázu (viď o kúsok nižšie text so zvýrazneným podkladom), ktorá sa aspoň trikrát zopakuje v texte a bude sa nachádzať aj hneď v prvom odstavci.

Príklad nesprávne stavanej kľúčovej frázy: „Ako pripraviť vlastné telo na naozaj príjemný análny sex“ – to je príliš dlhé a všeobecné. Nič také nikto nehľadá. Kľúčová fráza má byť niečo, čo je MOŽNÉ, že presne v tom tvare to bude niekto reálne googlit. V tomto prípade by to mohlo byť napr.: „kvalitný análny sex“. Práve tieto frázy potrebujem k mojim článkom vopred schvaľovať, aby sa mi na stránke neopakovali a aby mali pre môj web nejaký význam.

Pri písaní samotnom musíš zohľadniť nasledovné prvky:

 • tykanie čitateľovi;
 • adresovanie nejakému jednému čitateľovi v zmysle „Ako dobre vieš, análny sex vtedy robíš správne, keď…“(kde sa dá, tam formulovať takto genderovo neutrálne);
 • drzý štýl, provokatívny, tak napíšuc „mladícky“ – jemne a vtipne podpichujúci;
 • zábavná, veselá forma, čiže žiadne ťažké čítanie;
 • netreba sa báť použiť aj nejaký ten vulgarizmus, patrí to k veci – napokon, ide o webstránku o sexbiznise;
 • nezabudnúť na použitie kľúčovej frázy, ako bola opísaná vyššie.

Samozrejme, ideálnou inšpiráciou na písanie čo sa štylistiky atď. týka, čiže najlepším

„návodom“ je naštudovať si už publikované texty.

Na všetko ostatnom už sa dohodneme individuálne a priebežne. Koľko ťa toho nechám napísať, či mám pre teba nejaké rady a tipy, ako písať tak, aby som bol spokojnejší a teda zobral toho od teba viac atď. Je dobre článok mi čím skôr ukázať a nechať ma prípadne troška ťa nasmerovať – ak by to nebolo úplne podľa mojej predstavy. Spolupracovať sa takto so mnou dá a bude dať výrazne dlhodobo.

Úplne na záver ešte raz neotrasiteľne jasný, zrozumiteľný a presný

POSTUP PRE ZÁUJEMCU – totálne polopatisticky:

 • Kontaktuj ma formou, ktorá ti najviac vyhovuje a úplne stručne si over, že ponuka je stále platná.
 • Pošli mi navrhovaný námet či námety blogu tak, ako to opisujem vyššie, na moje vyjadrenie, či taký článok/články určite chcem. Do popisu uveď všetko to, čo žiadam vyššie.
 • Daj mi vedieť, na akej forme úhrady trváš: či súhlasíš na úvod s knihou alebo trváš od začiatku na hotovosti (prevodom na účet alebo cez paypal).
 • Môžeš začať písať… Pokým nevyprodukuješ úplnú pičovinu * alebo niekde niečo neodpíšeš, tvoja práca nazmar určite nevyjde. Pri zohľadnení aspoň väčšiny mojich vyššie spísaných požiadaviek tvoj článok takmer určite kúpim.

* Za pičovinu považujem to, ak mi niekto pošle doslovný preklad nejakého zahraničného článku vyfľusnutého z translátora. Bez toho, že by si dotyčný bol dal aspoň tú námahu, upraviť do očí bijúce nezmysly v texte. A že sa mi stávajú aj takéto prípady.

Pages: 1 2